Montaż klimatyzacji w domach prywatnych

avatar
16/01/2023
Montaż klimatyzacji w domach prywatnych
Klimatyzacja w domach prywatnych nie jest czymś luksusowym, jest już standardem. Klimatyzator jest urządzeniem, które postrzegamy jako konieczność w walce z upałem. Ma on ogromny wpływ na komfort życia - pozwala nam kontrolować temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach. Należy zauważyć, że klimatyzacja oprócz funkcji chłodzenia posiada funkcje: ogrzewania, osuszania oraz filtracji powietrza.

Bezpłatna wycena!!!

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji w domach prywatnych.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@2bemarket.com

Klimatyzacja w domu - czy warto?

Zadaniem klimatyzacji jest utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Sugerując się ogólnymi zaleceniami temperatura powinna być utrzymana na poziomie 20-26 C. Odstępstwem od tej reguły jest sypialnia, w której temperatura powinna być utrzymana poniżej 20 C. W okresie letnim, nie zbliżymy się nawet do tych wytycznych. Chyba, że posiadamy klimatyzację. Komfort temperaturowy to również ogrzewanie. Są klimatyzatory dedykowane do zimowej pracy i stanowią główne źródło ogrzewania. (artykuł: Klimatyzatory do ogrzewania).

Jak Państwo pozbywają się wilgoci latem? Klimatyzacja jest jedynym znanym mi rozwiązaniem, które pozwoli nam usuną c wilgoć w naszym domu.

Klimatyzacja to również filtracja powietrza. Dzięki wbudowanym filtrom i jonizatorom klimatyzatory mają wpływ na jakość powietrza w naszym domu. Niemniej nie zastąpią one dedykowanych do tej roli oczyszczaczy powietrza.

Podstawowe funkcje klimatyzatora:


Jaki klimatyzator wybrać do domu?

Jaki klimatyzator wybrać do domu?

Jaki klimatyzator wybrać do domy? Nie znam odpowiedzi. Wszystko zależy od oczekiwań inwestora i warunków technicznych. Spójrzmy co mamy do wyboru:

Klimatyzatory ścienne. Najpopularniejszy typ klimatyzatorów. Popularne ścienniaki mogą być montowane w układzie split (1:1 - jedna jednostka wewnętrzna i jeden agregat na zewnątrz) lub multisplit (5:1 - od 2 do 5 jednostek wewnętrznych obsługiwanych przez jeden agregat zewnętrzny). Są to ciche urządzenia. W układzie split cechują się dobrą wydajnością i wieloma dodatkowymi funkcjami.

Klimatyzatory kanałowe. Klimatyzatory kanałowe są coraz bardziej popularne w domach jednorodzinnych ( i bardzo dobrze). Rozprowadzenie powietrza do interesujących nas pomieszczeń odbywa się kanałami wentylacyjnych zakończonymi kratkami wentylacyjnymi, nawiewnikami lub anemostatami. Dyskretne i miłe dla oka rozwiązanie. Do wad tego rozwiązania zaliczamy brak sterowania w temperaturą w każdym pomieszczeniu (sterownik centralny, ustawianie przepływu powietrza za pomocą przepustnicy). Rozwiązaniem jest system Airzone. Instalujemy w pomieszczeniach termostaty, którye sterują przepustnicami na kanałach wentylacyjnych.

Klimatyzatory kasetonowe. Klimatyzatory kasetonowe montowane są bezpośredni na suficie (sufit podwieszany). W zależności od rodzaju posiadają nawiew: obwodowy (360 stopni), 4 kierunkowy, 2 kierunkowy i 1 kierunkowy. Montowane są w biurach, sklepach, halach. W domu mogą sprawdzić się w pomieszczeniach o dużej przestrzeni (np. salon). Największą zaletą jest równomierne rozprowadzenie powietrza. Nie są to jednak ciche urządzenia.

Klimatyzatory konsole. Konsole to rewelacyjne rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie nie można zamontować jednostki ściennej. Są tak samo efektywne jak klimatyzatory ścienne – skuteczne grzanie i chłodzenie. Konsole sprawdzą się na poddaszach, w przestrzeniach ściany kolankowej ze skośnym dachem oraz we wnękach pod oknem. Klimatyzatory typu konsola mają zazwyczaj dwie opcje nawiewu powietrza. Nawiew podczas chłodzenia kierowany jest z góry urządzenia, natomiast w trybie grzania powietrze wychodzi z dolnej kratki.

Klimatyzacja split czy multisplit?

Klimatyzacja w domu - split czy multisplit?

Split czy multisplit? No to mamy dylemat...

Klimatyzatory typu split to bardzo popularne urządzenia. Charakteryzuje je prosty montaż oraz niższa cena. Zazwyczaj są to klimatyzatory o lepszych parametrach pracy niż klimatyzatory multisplit. Ma to przełożenie na oszczędność. Klimatyzatory typu split projektowane są do chłodzenia wyłącznie jednego pomieszczenia. Nie zalecamy montażu "centralnej" jednostki obsługującej kilka pomieszczeń. Efekt może nie być najlepszy.

Klimatyzatory multisplit obsługują kilka pomieszczeń. Konfiguracja urządzeń multisplit składa się z 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Zaletą multisplitów są względy estetyczne - mamy tylko jedną jednostkę zewnętrzną.

Co lepsze? My stawiamy na splity...

Klimatyzacja do domu - rozwiązania

Posłużymy się symulacją firmy DW Klima : Klimatyzacja do domu - rozwiązania. Dom około 100m2, najlepiej w trakcie budowy. Salon do 30m2 połączony z kuchnią. 3 pokoje na parterze lub na piętrze. Klimatyzacja ma służyć do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Jakie mamy możliwości?

Proponowane rozwiązania


Tagi:  klimatyzacja dom klimatyzacja w domu klimatyzacja w budowanym domy montaż klimatyzacji w domu zalety klimatyzacji jaki klimatyzator do domu split czy multisplit

Pozostaw opinię