Rotenso Mirai - klimatyzator do ogrzewania

avatar
25/09/2022
Rotenso Mirai - klimatyzator do ogrzewania
Klimatyzator Rotenso Mirai nie jest zwykłym klimatyzatorem. W katalogu marki Rotenso występuje jako pierwszy. Rotenso Mirai to klasa premium. Posiada moc chłodniczą 3,5 kW. Jednak drzemie w nim prawdziwa moc. Jego maksymalna wydajność przy ogrzewaniu to 7,2 kW! Posiada najwyższą klasę energetyczną przy chłodzeniu i ogrzewaniu (klasa A+++/A+++). Klimatyzator Rotenso Mirai może pracować w wyjątkowo trudnych warunkach zewnętrznych (ogrzewanie w temperaturze zewnętrznej od -30°C, chłodzenie od -25°C ). Posiada wbudowany czujnik ruchu oraz unikalną budowę wylotu powietrza. Klimatyzatorem możemy sterować poprzez modem Wi-Fi. Można powiedzieć, że klimatyzator Rotenso Mirai został stworzony do ogrzewania pomieszczeń. Wysoka sprawność utrzymuje się nawet do -15°C temperatury zewnętrznej!

Darmowa wycena!!!

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji Rotenso Mirai 3,5 kW.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@2bemarket.com

Klimatyzator Rotenso Mirai - co go wyróżnia?Rotenso Mirai
Rotenso Mirai

Ekologiczny czynnik R32

Klimatyzator Rotenso Mirai napełniony jest czynnikiem chłodniczy R32. Czynnik R32 posiada wyższą o 10% efektywność energetyczną niż czynnik R410. Ma to wpływ na mniejszą ilość czynnika w obiegu instalacji freonowej. R32 jest czynnikiem o słabej palności i toksyczności.


Energooszczędne silniki BLDC SKY

W jednostce Rotenso Mirai zastosowano energooszczędne silniki BLDC jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej wykorzystują wiele biegów wentylatora. Ma to korzystny wpływ na zużycie energii i skraca czas niezbędny do osiągnięcia zadanej temperatury. Posiada aż 12 poziomów prędkości obrotów bezszczotkowego silnika prądu stałego. Pozwala to na dostosowanie jego wydajności do warunków panujących w pomieszczeniu. Wykorzystanie nowoczesnych elementów umożliwia obniżenie poziomu hałasu przy zachowaniu wysokiej efektywności i niskiego zużycia energii.

Rotenso Mirai - Energooszczędne silniki BLDC SKY

Sprężarki rotacyjne BLDC Inverter SKY

Najwyższa wydajność sprężarek gwarantuje bardzo wysoki poziom efektywności. Wyjątkowa konstrukcja minimalizuje wibracje, co redukuje poziom hałasu. Rozwiązanie to zapewnia wieloletnie i energooszczędne działanie.

Nowy projekt obwodów czynnika chłodniczego wykorzystuje technologię promieniowania chłodniczego do chłodzenia wymiennika ciepła. To rozwiązanie podnosi wydajność jednostki zewnętrznej i ma pozytywny wpływ na stabilność jej pracy w wysokich temperaturach otoczenia.


Automatyczne oczyszczanie

Funkcja automatycznego oczyszczania uruchamia specjalny tryb pracy, który osusza i oczyszcza jego wnętrze. Eliminujemy w ten sposób możliwość rozwijania bakterii oraz nieprzyjemne zapachy.

Rotenso Mirai - Autooczyszczanie

Super jonizator iAir

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada na wyposażeniu jonizator Super Jonizator iAIR wytwarzający ujemne jony tlenu. Ma on za zadanie usunąć z powietrza wirusy, bakterie, alergeny oraz roztocza. Nieprzyjemne zapachy zostają usunięte praktycznie natychmiast po kontakcie jonizatora z zanieczyszczonym powietrzem.


Rotenso Mirai - Jonizator

Filtr z jonami srebra - Silver Ion iAIR

Srebro ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Jony srebra działają na komórki wyłapywanych mikroorganizmów. Genetyczny materiał mikroorganizmu ulega utlenieniu na skutek katalicznych właściwości srebra. Skuteczność filtra z jonami srebra to 99,9% likwidacji grzybów i bakterii.

Filtr antybakteryjny HEPA iAIR

Filtr likwiduje większość zanieczyszczeń mechanicznych równocześnie dezynfekując powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii i wirusów na poziomie 99,97%.


Rotenso Mirai - Filtr Hepa

Filtr elektrostatyczny HD iAIR

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada wysokiej klasy filtr elektrostatyczny HD iAIR. Wyładowania elektrostatyczne wpływają na naładowane dodatnio bądź ujemnie cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu klimatyzator nawiewa oczyszczone powietrze.


Rotenso Mirai - Filtr elektrostatyczny

Tryb super cichy eMOTO

Wentylator klimatyzatora Rotenso Mirai posiada specjalną konstrukcję i nowoczesny silnik jednostki wewnętrznej pozwala na bardzo cichą pracę urządzenia. Poziom głośności zostaje obniżony nawet o 5,5 dB(A).

Rotenso Mirai - tryb super cichy eMoto

Nawiew powietrza 4D eMOTO

Klimatyzator Rotenso Mirai ma wbudowane siłowniki umożliwiające sterowanie pracą żaluzji poziomych i pionowych za pomocą pilota lub sterownika. Gwarantuje to komfortową obsługę w zakresie nawiewanego powietrza w dwóch płaszczyznach.

Rotenso Mirai - Nawiew 4D

Tryb turbo eMOTO

Chwilowe zwiększenie wydajności sprężarki oraz wentylatora pozwala na szybkie ogrzewanie lub schładzanie pomieszczenia. Możemy w ten sposób o 20% szybciej osiągnąć wymaganą temperaturę.

Rotenso Mirai - Turbo Emoto

System kontroli nawiewu eMOTO

Przed uruchomieniem nawiewu powietrza w trybie ogrzewania, klimatyzator nie pozwoli nawiewać zimnego powietrza. Dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury rozpoczyna pracę.

Rotenso Mirai - Kontrola nawiewu

Tryb Eco eMOTO

Ekologiczny tryb pracy redukuje zużycie energii przez klimatyzator o 60%.

Rotenso Mirai - Eco moto

Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Specjalna konstrukcja wylotu powietrza rozprowadza ciepłe powietrze do podłoża i każdego narożnika pomieszczenia, a schłodzone powietrze do sufitu. Gwarantuje to najwyższy komfort.


Smart WiFi

Klimatyzator Rotenso Mirai może być sterowany za pomocą smartfona lub tabletu zarówno w domu, jak i poza nim. Połączenie klimatyzatora z siecią Internet za poprzez złącze WiFi umożliwia zdalne włączenie, wyłączenie oraz zmianę ustawień klimatyzatora po wyjściu z domu.

Rotenso Mirai - Smart Wi-Fi

Czujnik ruchu Smart Eye

Rotenso Mirai X posiada wbudowany czujnik ruchu, który wykrywa obecność użytkownika w pomieszczeni. Klimatyzator automatycznie dostosowuje kierunek i siłę przepływu powietrza do osoby przebywającej w pomieszczeniu.


Rotenso Mirai - Czujnik ruchu Smart Eye

Czujnik wilgotności

Rotenso Mirai X posiada wbudowany czujnik wilgotności. Za jego pomocą bada poziom wilgotności powietrza i wpływa na niego, aby zapewnić jak najwyższy komfort.


Port SMART sterownika przewodowego

Rotenso Mirai X posiada złącze umożliwiające podłączenia do klimatyzatora sterownika przewodowego


Ukryty wyświetlacz temperatury SMART led

Informacje na temat parametrów pracy klimatyzatora wyświetlane są na jednostce wewnętrznej w czytelny, a zarazem dyskretny sposób. Dzięki temu użytkownikowi prezentowany jest aktualny status pracy.


Rotenso Mirai - wyświetlacz

Wł./wył. wyświetlacza SMART LED na panelu

Możliwość całkowitego wyłączenia wyświetlacza (np. w godzinach nocnych) zwiększa komfort użytkowania klimatyzatora.


Tryb SMART Follow

Wbudowany w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe dodatkowy czujnik temperatury pozwala na bardziej precyzyjne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu. Ma to pozytywny wpływ na komfort termiczny.


Rotenso Mirai - smart follow

Pilot bezprzewodowy

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada bezprzewodowy pilot, który umożliwia zdalną obsługę klimatyzatora.


Sterownik przewodowy

Możliwość podłączenia do klimatyzatora Rotenso Mirai X sterownika przewodowego o szerokich możliwościach sterowania.


Funkcja ogrzewania SMART 12°C

W celu uniknięcia nadmiernego wychłodzeniu pomieszczenia,klimatyzator włącza się samoczynnie w trybie grzania. Temperatura powietrza utrzymywana jest na poziomie 12°C.


Pamięć ustawienia żaluzji

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada w pamięci ostatnie ustawienie żaluzji. Przy ponownym uruchomieniu urządzenia ich pozycja jest automatycznie przywracana.


Sygnalizacja wycieku freonu

Wyciek czynnika chłodniczego sygnalizowany jest przez wyświetlenie komunikatu EC. Pozwala to dodatkowo chronić sprężarkę przed wysoką temperaturą.


Rotenso Mirai - Sygnalizacja wycieku freonu

Funkcja uruchomienia awaryjnego

W przypadku usterki któregoś z czujników można uruchomić urządzenie awaryjnie do czasu przyjazdu uprawnionego serwisu.


Rotenso Mirai - Funkcja uruchomienia awaryjnego

1 W tryb czuwania

Klimatyzator Rotenso Mirai w trybie czuwania zużywa jedynie 1 W energii. Zastosowanie tej funkcji oszczędza nawet 80% energii w stosunku do poprzednich rozwiązań.


Pamięć autorestartu

W razie zaniku zasilania przywróci pracę urządzenia. Co więcej, odbędzie się to z ostatnio używanymi ustawieniami.


Grzałka tacy ociekowej

Jednostka zewnętrzna Rotenso Mirai X została wyposażona w grzałkę tacy ociekowej. Nie dopuszcza ona do oblodzenia agregatu.


Grzałka karteru sprężarki

Jednostka zewnętrzna Rotenso Mirai X posiada grzałkę karteru sprężarki. Efektywnie zapobiega ona absorpcji czynnika chłodniczego przez olej oraz poprawia smarowanie kompresora.


Antykorozyjne pozłacane lamele

Unikalna złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed korozją, a także efektywnie zapobiega rozwojowi bakterii czy grzybów. Przez to Rotenso Mirai charakteryzuje się stałą, wysoką wydajnością.


Tryb ciszy

Dla zapewnienia większego komfortu istnieje możliwość wyciszenia komunikatów wizualnych i sygnałów dźwiękowych klimatyzatora.


Programator czasowy

Rotenso Mirai oferuje użytkownikowi sposobność zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączenia jednostki, ułatwiając korzystanie z klimatyzatora.


Chłodzenie w niskiej temperaturze -25°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła pozwalają na wydajne chłodzenie w niskiej temperaturze, nawet -25°C, bez blokady temperaturowej.


Grzanie w niskiej temperaturze -30°C

Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła pozwalają na wydajne ogrzewanie w niskiej temperaturze, nawet -30°C, bez blokady temperaturowej.


Dwustronne odprowadzenie skroplin

Możliwość odprowadzania skroplin wody zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej.


Funkcja autodiagnozy

W momencie awarii, komunikat błędu jest przedstawiany na wyświetlaczu urządzenia lub na sterowniku przewodowym.


Automatyczna żaluzja

Możliwość automatycznego sterowania pracą żaluzji poziomej za pomocą sterownika bezprzewodowego lub przewodowego.


Funkcja snu

Specjalny algorytm pracy klimatyzatora, w którym temperatura i prędkość wentylatora są automatycznie zmieniane, aby zapewnić najlepsze warunki dla nocnego wypoczynku


Rotenso Mirai wymiary

Rotenso Mirai wymiary

Montaż klimatyzatora Rotenso Mirai

Zapraszamy na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji Rotenso Mirai 3,5 kW.

Tel: 604 507 402 Email: biuro@dwklima.pl

Rotenso Mirai specyfikacja

Nazwa: Rotenso Mirai 3,5 kW
Marka: Rotenso
Rodzaj: ścienne
Powierzchnia (m2): 30-40 m2
Moc katalogowa (kW): 3,5
Wydajność chłodnicza nominalna (W) : 3517
Wydajność chłodnicza minimalna (W) : 1031
Wydajność chłodnicza maksymalna (W) : 4816
Pobór mocy chłodzenie nominalny (W) : 750
Pobór mocy chłodzenie minimalny (W) : 102
Pobór mocy chłodzenie maksymalny (W) : 1955
Prąd pracy chłodzenie nominalny (A) : 3,3
Prąd pracy chłodzenie minimalny (A) : 0,4
Prąd pracy chłodzenie maksymalny (A) : 8,5
Wydajność grzewcza nominalna (W) : 4250
Wydajność grzewcza minimalna (W) : 752
Wydajność grzewcza maksymalna (W) : 7200
Pobór mocy grzanie nominalny (W) : 943
Pobór mocy grzanie minimalny (W) : 104
Pobór mocy grzanie maksymalny (W) : 2625
Prąd pracy grzanie nominalny (A) : 4,1
Prąd pracy grzanie minimalny (A) : 0,45
Prąd pracy grzanie maksymalny (A) : 11,4
Obciążenie chłodnicze (P design c) (kW) : 3,5
SEER (W/W) : 9,0
Klasa energetyczna chłodzenie : A+++
Roczne zużycie energii chłodzenie : 137
Obciążenie cieplne (Tbiv -7°C) (kW): 2,47
SCOP (W/W): 5,3
Klasa energetyczna grzanie: A+++
Roczne zużycie energii grzanie: 647
Maksymalne zużycie energii (W): 3105
Maksymalny prąd pracy (A): 13,0
Osuszanie (l/h): 1,2
Wifi: tak
Sterownik bezprzewodowy: tak
Gwarancja: 5
Jonizator: tak
Jednostka wewnętrzna: M35Xi
Prędkość wentylatora: (obr/min)1250/1120/1050/700/650/580
Przepływ powietrza: (m³/h)590/530/450/380/310/230
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 45/40/36/30/23/21
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):59
Szerokość (mm) : 895
Wysokość (mm) : 298
Głębokość (mm): 248
Waga(kg) : 13
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Przewód sterujący (il. × mm²) : 5 × 1,5
Kolor: biały
Jednostka zewnętrzna: M35Xo
Prędkość wentylatora: (obr/min)850/830/700/650/600
Maksymalny przepływ powietrza: (m³/h)2000
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 57
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):61
Szerokość (mm) : 800
Wysokość (mm) : 554
Głębokość (mm): 333
Waga(kg) : 36,4
Czynnik chłodniczy / typ : R32
Czynnik chłodniczy / GWP : 675
Czynnik chłodniczy / dodatkowa ilość (g/m) : 12
Przyłącza rur ciecz / gaz (mm) : 6,35/9,52
Przyłącza rur ciecz / gaz (cal) : 1/4 / 3/8
Maksymalna długość instalacji (m) : 25
Maksymalna różnica poziomów (m) : 10
Typ sprężarki: Rotacyjna DC
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Zabezpieczenie (A)C16
Przewody zasilające (il. × mm²)3 × 1,5
Przewód sterujący (il. × mm²)5 × 1,5
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. min. (°C)16
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. max. (°C)32
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. min. (°C)0
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. max. (°C)30
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. min. (°C)-25
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. max. (°C)50
Praca na zewnątrz / grzanie temp. min. (°C)-30
Praca na zewnątrz / grzanie temp. max. (°C)30
Tagi:  rotenso mirai klimatyzacja grzanie klimatyzacja ogrzewanie klimatyzacja do grzania

Pozostaw opinię